Magnes: Ulica Mickiewicza

Edward Janusz. Pejzaż miejski

Magnes z fotografią wykonaną przez Edwarda Janusza, przedstawiającą ulicę Mickiewicza.

Sceny z rzeszowskich ulic. Trakty komunikacyjne Rzeszowa były miejscem wydarzeń, spotkań oraz ważnym kanałem przekazywania informacji. Edward Janusz chętnie dokumentował atmosferę ulic rzeszowskich, będących obrazem złożonej społeczności Rzeszowa.

Rozmiar: 5,5 x 8,5 cm
Materiał: elastyczny, gumowy

10.00 zł

Poznaj nasz produkt

Na magnesie zostało umieszczone zdjęcie ulicy Mickiewicza wykonane na przełomie XIX w i XX w. przez słynnego fotografa Edwarda Janusza. W swojej ponad 660-letniej historii Rzeszów nosił różne nazwy. Były to m.in.: Resovia, Reisha, Rayshe, Rishow, Riashow, Reichshof, Rzeschow. Na przełomie XIX i XX w. nazywano go Galicyjską Jerozolimą, a nawet żartobliwie Mojżeszowem, gdyż przeważającą grupą narodowościową w mieście byli Żydzi. Według „Wykazu domów w mieście Rzeszowie” z 1899 r. w Rynku tylko ratusz nie był własnością żydowską. Żartowano wówczas, że jedynym polskim mieszkańcem rynku był Tadeusz Kościuszko (pomnik).

O kolekcji

Kolekcja “Edward Janusz. Pejzaż miejski” to seria produktów przedstawiających kilka wyselekcjonowanych fotografii ze zbioru setek zdjęć Rzeszowa, dokumentujących życie miasta i jego mieszkańców wykonanych przez Edwarda Janusza. Kolekcja ta powstała po to, aby poprzez połączenie dawnych czasów z teraźniejszością, pielęgnować regionalne dziedzictwo kulturowe. Ukazanie zdjęć dawnego Rzeszowa na designerskich gadżetach ma na celu stworzenie oryginalnych regionalnych pamiątek. Chcemy pokazać ciekawą stronę Rzeszowa, dlatego nasza kolekcja skierowana jest do osób które lubią wyjątkowe produkty. Każdy z nich w połączeniu z fotografiami dawnego Rzeszowa tworzy prostą elegancję, idealnie wpasowując się w każde wnętrze. Będą też dobrym pomysłem na prezent, nie tylko dla mieszkańców Rzeszowa.

Zobacz też


sale 9%
Wkrótce dostępny

Aparat Otworkowy - zestaw kreatywny

Edward Janusz. Pejzaż miejski
90.00 zł 99.00 zł
Wkrótce dostępny

Cyjanotypia - zestaw kreatywny z herbem Rzeszowa

Edward Janusz. Pejzaż miejski
49.00 zł
Wkrótce dostępny

Cyjanotypia - zestaw papierów słonecznych

Edward Janusz. Pejzaż miejski
49.00 zł
sale 23%

Kubeczek: rzeszowski rynek, emaliowany

Edward Janusz. Pejzaż miejski
29.90 zł 39.00 zł

Newsletter

Masz pytanie?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji,
napisz do nas, a szybko odpowiemy
na Twoje pytania!

lada@rzeszowska.org.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies.

Zamknij komunikat