Torba bawełniana: rzeszowski rynek

Edward Janusz. Pejzaż miejski

Torba bawełniana z fotografią wykonaną przez Edwarda Janusza, przedstawiającą Rynek Starego Miasta w Rzeszowie w dzień targowy na przełomie XIX i XX w.
Wygodna i praktyczna, idealna na prezent dla każdego miłośnika Rzeszowa - tego na miejscu i tego, który za nim tęskni.

Wymiary: 35 x 40 cm, dno 5 cm
Uchwyt: 70 cm
Materiał: bawełna, 280 g

41.65 zł 49.00 zł

Poznaj nasz produkt

Na bawełnianej torbie możemy zobaczyć fotografię wykonaną przez Edwarda Janusza, przedstawiającą rynek rzeszowski. Na przełomie XIX i XX w. rynek rzeszowski stanowił centrum życia miasta. W dni targowe był on zastawiony kramami kupców, którzy swoje towary sprowadzali nawet z tak odległych miejsc jak Krym czy Kijów. Rzeszów był ważnym ośrodkiem handlu końmi, w związku z czym spotykali się tu kupcy nie tylko z Polski, ale i z państw ościennych. Dużym wydarzeniem był kilkudniowy jarmark, związany z dniem świętego Wojciecha (23 kwietnia), ponieważ wtedy zazwyczaj senne miasto ożywiało się dzięki przybywającym do Rzeszowa różnorodnym kupcom.

O kolekcji

Kolekcja “Edward Janusz. Pejzaż miejski” to seria produktów przedstawiających kilka wyselekcjonowanych fotografii ze zbioru setek zdjęć Rzeszowa, dokumentujących życie miasta i jego mieszkańców wykonanych przez Edwarda Janusza. Kolekcja ta powstała po to, aby poprzez połączenie dawnych czasów z teraźniejszością, pielęgnować regionalne dziedzictwo kulturowe. Ukazanie zdjęć dawnego Rzeszowa na designerskich gadżetach ma na celu stworzenie oryginalnych regionalnych pamiątek. Chcemy pokazać ciekawą stronę Rzeszowa, dlatego nasza kolekcja skierowana jest do osób które lubią wyjątkowe produkty. Każdy z nich w połączeniu z fotografiami dawnego Rzeszowa tworzy prostą elegancję, idealnie wpasowując się w każde wnętrze. Będą też dobrym pomysłem na prezent, nie tylko dla mieszkańców Rzeszowa.

Zobacz też


sale 9%
Wkrótce dostępny

Aparat Otworkowy - zestaw kreatywny

Edward Janusz. Pejzaż miejski
90.00 zł 99.00 zł
Wkrótce dostępny

Cyjanotypia - zestaw kreatywny z herbem Rzeszowa

Edward Janusz. Pejzaż miejski
49.00 zł
Wkrótce dostępny

Cyjanotypia - zestaw papierów słonecznych

Edward Janusz. Pejzaż miejski
49.00 zł
sale 23%

Kubeczek: rzeszowski rynek, emaliowany

Edward Janusz. Pejzaż miejski
29.90 zł 39.00 zł

Newsletter

Masz pytanie?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji,
napisz do nas, a szybko odpowiemy
na Twoje pytania!

lada@rzeszowska.org.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies.

Zamknij komunikat