Cyjanotypia - zestaw kreatywny z herbem Rzeszowa

Edward Janusz. Pejzaż miejski

Zestaw zawiera 2 negatywy (z wzorem pióra i herbu Rzeszowa i 5 arkuszy o wymiarach 14,8 cm x 21 cm (format zbliżony do A5) wysokiej jakości bezkwasowego papieru fakturowanego 250g powlekanego jednostronnie substancją światłoczułą, do wykonywania odbitek zdjęć w technice cyjanotypii. Produkt jest gotowy do użycia po rozpakowaniu.

XIX-wieczny proces wykonania fotografii bez tajemnic!

Wszystko czego potrzebujesz, aby wykonać własną cyjanotypię!

49.00 zł

Poznaj nasz produkt

Cyjanotypia nie wymaga dodatkowych chemikaliów ani ciemni fotograficznej. Zdjęcia utrwala się wodą, a światłoczuły papier jest idealny do tworzenia fotogramów - stykowych zdjęć-odbitek liści, roślin czy innych obiektów umieszczonych bezpośrednio na papierze i wystawionych na światło słoneczne. Aby powstały niezwykłe prace, wystarczy ułożyć interesujące przedmioty, np. liście, roślinki, fragmenty materiału koronkowego albo foliowe negatywy bezpośrednio na arkuszu światłoczułego papieru. Następnie pracę trzeba wystawić na kilkanaście minut na słońce, a potem wywołać w wodzie, wysuszyć i gotowe! Dzieje się tak, ponieważ pod wpływem światła sole żelaza zawarte w papierze przyjmują wyjątkowy niebieski odcień tzw. "błękit pruski" i powstaje niecodzienne zdjęcie. Cyjanotypia - bo tak nazywa się ten rodzaj fotografii - nie wymaga żadnych dodatkowych odczynników chemicznych ani specjalnej pracowni - ciemni. Wszystko, co jest potrzebne do zrobienia odbitki to arkusz światłoczułego papieru, interesujący przedmiot i światło słoneczne lub lamp UV. Gotowe prace mogą stać się oryginalnymi dekoracjami wnętrz lub prezentami dla bliskich.

O kolekcji

Kolekcja “Edward Janusz. Pejzaż miejski” to seria produktów przedstawiających kilka wyselekcjonowanych fotografii ze zbioru setek zdjęć Rzeszowa, dokumentujących życie miasta i jego mieszkańców wykonanych przez Edwarda Janusza. Kolekcja ta powstała po to, aby poprzez połączenie dawnych czasów z teraźniejszością, pielęgnować regionalne dziedzictwo kulturowe. Ukazanie zdjęć dawnego Rzeszowa na designerskich gadżetach ma na celu stworzenie oryginalnych regionalnych pamiątek. Chcemy pokazać ciekawą stronę Rzeszowa, dlatego nasza kolekcja skierowana jest do osób które lubią wyjątkowe produkty. Każdy z nich w połączeniu z fotografiami dawnego Rzeszowa tworzy prostą elegancję, idealnie wpasowując się w każde wnętrze. Będą też dobrym pomysłem na prezent, nie tylko dla mieszkańców Rzeszowa.

Zobacz też


sale 9%
Wkrótce dostępny

Aparat Otworkowy - zestaw kreatywny

Edward Janusz. Pejzaż miejski
90.00 zł 99.00 zł
Wkrótce dostępny

Cyjanotypia - zestaw papierów słonecznych

Edward Janusz. Pejzaż miejski
49.00 zł
sale 23%

Kubeczek: rzeszowski rynek, emaliowany

Edward Janusz. Pejzaż miejski
29.90 zł 39.00 zł
sale 10%
Wkrótce dostępny

Kubek: rzeszowskie podwórko, ceramiczny

Edward Janusz. Pejzaż miejski
26.10 zł 29.00 zł

Newsletter

Masz pytanie?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji,
napisz do nas, a szybko odpowiemy
na Twoje pytania!

lada@rzeszowska.org.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies.

Zamknij komunikat