O nas

Lada Rzeszowska
 
Lada Rzeszowska powstała by cieszyć tym, co rzeszowskie, podkarpackie, polskie. Jest jak dom, w którym, w wyniku spotykania tradycji z nowoczesnością, powstają z pasją wyjątkowe kolekcje użytkowych przedmiotów. Przypominają one o tym, co piękne i interesujące w Rzeszowie i woj. podkarpackim.
Lada Rzeszowska zajmuje się produkcją i sprzedażą regionalnych i miejskich pamiątek i upominków. Tworzy unikalne kolekcje, które przykuwają uwagę jakością, funkcjonalnością oraz twórczym nawiązaniem do lokalnych motywów materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Jest niezależnym punktem promocji regionu rzeszowskiego i podkarpackiego. Prezentuje elementy regionalnej tożsamości kulturowej w stylizowanej i współczesnej odsłonie. Wspiera twórców poprzez komercjalizację ich dzieł i pomysłów.
Lada Rzeszowska jest częścią przedsiębiorstwa społecznego - Spółki Rzeszowskiej sp. z o. o. non profit, którego matką jest Fundacja Rzeszowska. To znaczy, że nie jest zwykłym, komercyjnym przedsięwzięciem. Każda złotówka przeznaczona na zakupy w sklepie Lada Rzeszowska przyczynia się do wspierania wszechstronnego rozwoju lokalnego i regionalnego, upowszechniania kultury i lokalnego wzornictwa, ochrony dziedzictwa narodowego, rozwijania tożsamości regionalnej oraz integracji człowieka z regionem.
 
 

Newsletter

Masz pytanie?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji,
napisz do nas, a szybko odpowiemy
na Twoje pytania!

lada@rzeszowska.org.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies.

Zamknij komunikat