Pocztówka z fotografią Edwarda Janusza, ul. 3 Maja

Edward Janusz. Pejzaż miejski

Pocztówka z fotografią wykonaną przez Edwarda Janusza, przedstawiającą ulicę 3 Maja na przełomie XIX i XX w. Pocztówka została wykończona eleganckimi detalami w kolorze złota. Zachwyci każdego nadawcę i adresata z dobrym gustem.

Format: A6 (10,5 x 14,8 cm)
Gramatura: 350 g

9.00 zł

Poznaj nasz produkt

Fotografia Edwarda Janusza przedstawia jedną z najważniejszych ulic Rzeszowa - ulicę 3 Maja. Współcześnie jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic Rzeszowa, w przeszłości kilkukrotnie zmieniała swoją nazwę: od Ku Piarum Scholarum, poprzez Pijarską, Popijarską, Pańską, Szeroką, 1 Maja, by ostatecznie powrócić do nazwy ulica 3 Maja. Od samego początku ulica ta pełniła ważną funkcję, wraz z ulicą Grunwaldzką, Kościuszki, Zamkową oraz Pod Kasztanami stanowiła trakt handlowy i tranzytowy z północy na południe. Pod koniec XIX w. Paniaga (bo tak nazywana była ulica 3 Maja przez mieszkańców Rzeszowa) stała się miejscem spotkań Rzeszowian, gdzie niezależnie od władzy mogli oni swobodnie wymieniać swoje poglądy.

O kolekcji

Kolekcja “Edward Janusz. Pejzaż miejski” to seria produktów przedstawiających kilka wyselekcjonowanych fotografii ze zbioru setek zdjęć Rzeszowa, dokumentujących życie miasta i jego mieszkańców wykonanych przez Edwarda Janusza. Kolekcja ta powstała po to, aby poprzez połączenie dawnych czasów z teraźniejszością, pielęgnować regionalne dziedzictwo kulturowe. Ukazanie zdjęć dawnego Rzeszowa na designerskich gadżetach ma na celu stworzenie oryginalnych regionalnych pamiątek. Chcemy pokazać ciekawą stronę Rzeszowa, dlatego nasza kolekcja skierowana jest do osób które lubią wyjątkowe produkty. Każdy z nich w połączeniu z fotografiami dawnego Rzeszowa tworzy prostą elegancję, idealnie wpasowując się w każde wnętrze. Będą też dobrym pomysłem na prezent, nie tylko dla mieszkańców Rzeszowa.

Zobacz też


sale 9%
Wkrótce dostępny

Aparat Otworkowy - zestaw kreatywny

Edward Janusz. Pejzaż miejski
90.00 zł 99.00 zł
Wkrótce dostępny

Cyjanotypia - zestaw kreatywny z herbem Rzeszowa

Edward Janusz. Pejzaż miejski
49.00 zł
Wkrótce dostępny

Cyjanotypia - zestaw papierów słonecznych

Edward Janusz. Pejzaż miejski
49.00 zł
sale 23%

Kubeczek: rzeszowski rynek, emaliowany

Edward Janusz. Pejzaż miejski
29.90 zł 39.00 zł

Newsletter

Masz pytanie?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji,
napisz do nas, a szybko odpowiemy
na Twoje pytania!

lada@rzeszowska.org.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies.

Zamknij komunikat