Plakat z fotografią Edwarda Janusza, ul. Grunwaldzka. A3

Edward Janusz. Pejzaż miejski

Plakat z fotografią wykonaną przez Edwarda Janusza, przedstawiającą ulicę Sandomierską (obecnie Grunwaldzką) z 1898 r. Ozdobiony detalami w kolorze złota. Zachwyci każdego miłośnika Rzeszowa, tego lokalnego i tego tęskniącego z oddali.

Format: A3 (29,7 x 42 cm)
Gramatura: 250 g
Opakowanie: tuba

25.00 zł 49.00 zł

Poznaj nasz produkt

Fotografia Edwarda Janusza przedstawia jedną z najstarszych rzeszowskich ulic - ulicę Sandomierską (obecnie Grunwaldzką). Jej dawna nazwa nawiązywała do funkcji jaką pełniła - była drogą wylotową w kierunku Sandomierza. Obecną nazwę uzyskała w 1910 r. w ramach obchodów 500-lecia bitwy pod Grunwaldem. Jednak jej złoty okres to przełom XIX i XX wieku gdy stanowiła najkrótsze połączenie między śródmieściem a dworcem kolejowym.

O kolekcji

Kolekcja “Edward Janusz. Pejzaż miejski” to seria produktów przedstawiających kilka wyselekcjonowanych fotografii ze zbioru setek zdjęć Rzeszowa, dokumentujących życie miasta i jego mieszkańców wykonanych przez Edwarda Janusza. Kolekcja ta powstała po to, aby poprzez połączenie dawnych czasów z teraźniejszością, pielęgnować regionalne dziedzictwo kulturowe. Ukazanie zdjęć dawnego Rzeszowa na designerskich gadżetach ma na celu stworzenie oryginalnych regionalnych pamiątek. Chcemy pokazać ciekawą stronę Rzeszowa, dlatego nasza kolekcja skierowana jest do osób które lubią wyjątkowe produkty. Każdy z nich w połączeniu z fotografiami dawnego Rzeszowa tworzy prostą elegancję, idealnie wpasowując się w każde wnętrze. Będą też dobrym pomysłem na prezent, nie tylko dla mieszkańców Rzeszowa.

Zobacz też


sale 9%
Wkrótce dostępny

Aparat Otworkowy - zestaw kreatywny

Edward Janusz. Pejzaż miejski
90.00 zł 99.00 zł
Wkrótce dostępny

Cyjanotypia - zestaw kreatywny z herbem Rzeszowa

Edward Janusz. Pejzaż miejski
49.00 zł
Wkrótce dostępny

Cyjanotypia - zestaw papierów słonecznych

Edward Janusz. Pejzaż miejski
49.00 zł
sale 23%

Kubeczek: rzeszowski rynek, emaliowany

Edward Janusz. Pejzaż miejski
29.90 zł 39.00 zł

Newsletter

Masz pytanie?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji,
napisz do nas, a szybko odpowiemy
na Twoje pytania!

lada@rzeszowska.org.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies.

Zamknij komunikat